120. výročí SDH Jílovice

5. Července od 13 hod. se uskutečnila oslava výročí 120. let od založení SDH Jílovice. Na začátku akce se všichni členové sešli v kostele sv. Jakuba, kde proběhla mše za sv. Floriána. Po mši hasiči uctili památku padlích občanů v 1. Světové válce. Po té se celý sbor přesunul pochodem k hasičské zbrojnici, kde následovalo slavnostní otevření nově zrekonstruovaných garáží. Slavnostní stuhu přestříhla pí. Jindrová starostka obce a starosta SDH Witzany Josef st.
Nově opraveným garážím a v letošním roce pořízeným cisternám značky Tatra a Liaz žehnal místní farář páter Ivo Porkop. Uvnitř zbrojnice byli pro veřejnost k nahlédnutí hasičské kroniky a fotoalba s historií sboru. Po otevření hasičské zbrojnice se členové SDH pochodem přesunuli na kuželnu, kde pokračovaly oslavy. Na kuželně proběhlo slavnostní vyznamenání členů SDH. Celým dnem hasiče i návštěvníky provázela kapela Kramolínka. Po celou dobu oslav doprovázela hasiče Jihočeská televize, která pořídila videozáznam do svého televizního pořadu Okénko z venkova. Na závěr tohoto článku bych chtěl poděkovat všem lidem co se podíleli na přípravě tohoto výjimečného dne pro náš sbor.

DSC00613
« 1 z 65 »

Napsat komentář