VÝZNAM VAROVNÉHO SIGNÁLU SIRÉN

Všeobecná výstraha 1

Akustický tvar varovného signálu pro sirény vseobecna.mp3 (952 kB)

Varovný signál je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin. Vyhlašování může být třikrát za sebou v cca tři minutových intervalech.

Po akustickém tónu sirény při vyhlášení varovného signálu “Všeobecná výstraha”, bude následovat tísňová informace z elektronických sirén, nebo informačních prostředků pro vyrozumění obyvatelstva o hrozící nebo vzniklé mimořádné situaci

VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA

“ Všeobecná výstraha, všeobecná výstraha, všeobecná výstraha. Sledujte vysílání českého rozhlasu, televize a regionálních rozhlasů. Všeobecná výstraha, všeobecná výstraha, všeobecná výstraha.“

NEBEZPEČÍ ZÁTOPOVÉ VLNY

“ Nebezpečí zátopové vlny, nebezpečí zátopové vlny, nebezpečí zátopové vlny. Ohrožení zátopovou vlnou. Sledujte vysílání českého rozhlasu, televize a regionálních rozhlasů. Nebezpečí zátopové vlny, nebezpečí zátopové vlny, nebezpečí zátopové vlny.“

CHEMICKÁ HAVÁRIE

“Chemická havárie, chemická havárie, chemická havárie. Ohrožení únikem škodlivin. Sledujte vysílání českého rozhlasu, televize a regionálních rozhlasů. Chemická havárie, chemická havárie, chemická havárie.“

RADIAČNÍ HAVÁRIE

“Radiační havárie, radiační havárie, radiační havárie. Ohrožení únikem radioaktivních látek. Sledujte vysílání českého rozhlasu, televize a regionálních rozhlasů. Radiační havárie, radiační havárie, radiační havárie.“

KONEC POPLACHŮ

“ Konec poplachu, konec poplachu, konec poplachu. Sledujte vysílání českého rozhlasu, televize a regionálních rozhlasů. Konec poplachu, konec poplachu, konec poplachu.“

Požární poplach 3

akustický tvar signálu sirén  pozarni (1).mp3 (85,3 kB)

Signál je vyhlašován přerušovaným tónem sirény po dobu 1 minuty nebo přerušovaným signálem, který má tvar 25 vteřin nepřetržitého tónu, 10 vteřin pauza a opět 25 vteřin nepřetržitého tónu.

Vyhlašuje se pouze za účelem svolání jednotek požární ochrany.
Nepoužívá se k varování obyvatelstva.

Po akustickém tónu sirény při vyhlášení varovného signálu “Požární poplach”, bude následovat tísňová informace z elektronických sirén, nebo informačních prostředků pro vyrozumění obyvatelstva o hrozící nebo vzniklé mimořádné situaci

SVOLÁNÍ HASIČŮ

“ Požární poplach, požární poplach, požární poplach. Svolání hasičů, svolání hasičů. Byl vyhlášen požární poplach, požární poplach.“

Akustická zkouška sirény 5

akustický tvar sirén   zkouska (1).mp3 (147 kB)

Užívá se k prověrce provozuschopnosti sirén. Zkouška sirén je prováděna pravidelně každou první středu v měsíci ve 12.00 hodin.

Po akustickém tónu sirény při vyhlášení varovného signálu “Akustická zkouška sirén”, bude následovat tísňová informace z elektronických sirén, nebo informačních prostředků pro vyrozumění obyvatelstva o hrozící nebo vzniklé mimořádné situaci

ZKOUŠKA SIRÉN

“ Zkouška sirén, zkouška sirén, zkouška sirén. Právě proběhla zkouška sirén. Zkouška sirén, zkouška sirén, zkouška sirén.“

Zdroj: http://varujemevas.cz/