Zasloužilý hasič

Dne 7. 5. 2015 v Přibyslavi bylo uděleno nejvyšší hasičské ocenění – Zasloužilý hasič – panu Josefu Witzanymu, starosta Sboru dobrovolných hasičů Jílovice obdržel toto cenění za aktivní a dlouholetou činnost ve sboru.
Jak to proběhlo: Po občerstvení v hotelu Přibyslav jsme se přesunuli do budovy Hasičského musea – centrum hasičského hnutí Přibyslav. Po komentované prohlídce muzea jsme se shromáždili ve slavnostním sále. Jako každý oceněný byl i pan Witzany vyzván a usazen na čestné místo před diváky. Paní konferenciérka přečetla něco málo z jeho životopisu, hasičské činnosti a proč byl sborem navržen na nejvyšší ocenění. Po podpisu předali hlavní zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka v čele s panem Ing. Richtrem ocenění. Celý ceremoniál trval cca 2 hodiny. Následoval pietní akt – položení věnce u sochy hasiče záchranáře na nádvoří hasičského muzea a slavnostní večeře v hotelu Přibyslav.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Admin PS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *