Mladí hasiči novinky 2019

Mladí hasiči měli letošní sezónu dobře rozjetou. Z podzimní soutěže dobře nakročili na okresní kolo a naše plány nebyly zúžené pouze na tuto akci.

Již 6.4. jsme se zúčastnili dvoudenního školení vedoucích mladých hasičů ve Velkých Skalinách. Na školení jsme odjeli ve složení: já-Helena Kyselová, Kačka Oppolzerová, Pepa Witzany, nováček Jirka Slonek a rozhodčí Víťa Květoň. Já jsem se na školení moc „neohřála“. Před obědem jsem si udělala výlet do českobudějovické nemocnice s vyhozeným kolenem. Tím se moje aktivní činnost u mladých hasičů omezila pouze na pasivní komandování ostatních, a to já umím.

« 1 z 3 »

(Pokračování textu…)

Continue Reading Mladí hasiči novinky 2019

Činnost dětí SDH – 1. pololetí 2018

Po jarních schůzkách a nácvicích jsme se velice dobře umístili na obvodovém kole, které se konalo 17. května v Horní Stropnici. Soutěže jsme se zúčastnili se třemi družstvy. My je pracovně nazýváme starší, mladší a malinký. Dvě družstva, starší a mladší, se umístily na postupových místech. Mně nezbývá jen chválit a chválit.

(Pokračování textu…)

Continue Reading Činnost dětí SDH – 1. pololetí 2018

Výlet za odměnu pro malé hasiče

Po jarní účasti na okresním kole jsme dětem slíbili výlet, ale letošní červen byl pro malé hasiče tak časově náročný, že jsme museli vypustit i tradiční nocování pod širákem. O prázdninách v době dovolených se děti dávají těžko dohromady, a proto jsme až nyní v září zorganizovali výlet do Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, konkrétně do lanového centra.

« 1 z 14 »

(Pokračování textu…)

Continue Reading Výlet za odměnu pro malé hasiče

Haló, haló, haló!!! Hlášení ze stanice „Mladých hasičů Jílovice“

Mladí hasiči,

Oznamujeme všem příznivcům hasičského sportu, že jsme tuto sezónu ukončili se skvělými výsledky.

« 1 z 13 »

Už na jaře posílila základna vedoucích o jednu pohodovou kolegyni. Katka Oppolzerová je nový proškolený vedoucí mladých hasičů a je to člověk na svém místě.

Jarní počasí bylo opravdu aprílové a my jsme měnili schůzky podle něj. I tak jsme všechno zvládli a v našich provizorních podmínkách vše nacvičili. (Pokračování textu…)

Continue Reading Haló, haló, haló!!! Hlášení ze stanice „Mladých hasičů Jílovice“

Dětská soutěž Třebeč 2016

Podzimní dětská hasičská soutěž

Se začátkem školního roku začali pracovat také mladí hasiči. Od září jsme se připravovali na „Běh požární všestrannosti“. Opět jsme rozšířili základnu o několik prvňáčků. Někdo si to naopak rozmyslel a usoudil, že tento rok chodit nebude. Nevadí. Náš počet zůstává stejný kolem 25 až 30 dětí. (Pokračování textu…)

Continue Reading Dětská soutěž Třebeč 2016

Mladí hasiči Jílovice – podzim 2015

Od nového školního roku se koná hasičský kroužek každý pátek. Místo je různé: na hřišti na návsi, na hřišti u vodárny, v přírodě, při nepříznivém počasí ve škole nebo v kulturním domě. Na kroužek dochází cca 30 dětí /v průběhu roku se děti přihlašují i odhlašují.

(Pokračování textu…)

Continue Reading Mladí hasiči Jílovice – podzim 2015

Dětská hasičská soutěž „Plamen 2014-2015“

Je to nedávno, co jsem psala článek do zpravodaje o podzimní soutěži „Plamen“ a ani jsme se nenadáli, už proběhlo její jarní kolo.

Ve čtvrtek před soutěží jsme vykůlkovali štafety, natáhli provázky, nalajnovali startovní čáry a usadili překážky ve štafetách. V pátek před soutěží jsme si s dětmi prošli a ještě naposled zkusili všechny štafety. Útok jsme cvičili týden před soutěží.
V sobotu 16.5.2015 nás ráno vytáhlo z domovů sluníčko a celý den dostal pozitivní náladu. Od osmi hodin se na hřiště začali sjíždět děti, vedoucí, rozhodčí a technická četa tvořená z členů našeho sboru. Po poradě rozhodčích a zahájení soutěže nástupem, se začalo startovat.

(Pokračování textu…)

Continue Reading Dětská hasičská soutěž „Plamen 2014-2015“