Mladí hasiči Jílovice – podzim 2015

Od nového školního roku se koná hasičský kroužek každý pátek. Místo je různé: na hřišti na návsi, na hřišti u vodárny, v přírodě, při nepříznivém počasí ve škole nebo v kulturním domě. Na kroužek dochází cca 30 dětí /v průběhu roku se děti přihlašují i odhlašují.

Celý příspěvek

Dětská hasičská soutěž „Plamen 2014-2015“

Je to nedávno, co jsem psala článek do zpravodaje o podzimní soutěži „Plamen“ a ani jsme se nenadáli, už proběhlo její jarní kolo.

Ve čtvrtek před soutěží jsme vykůlkovali štafety, natáhli provázky, nalajnovali startovní čáry a usadili překážky ve štafetách. V pátek před soutěží jsme si s dětmi prošli a ještě naposled zkusili všechny štafety. Útok jsme cvičili týden před soutěží.
V sobotu 16.5.2015 nás ráno vytáhlo z domovů sluníčko a celý den dostal pozitivní náladu. Od osmi hodin se na hřiště začali sjíždět děti, vedoucí, rozhodčí a technická četa tvořená z členů našeho sboru. Po poradě rozhodčích a zahájení soutěže nástupem, se začalo startovat.

Zasloužilý hasič

Dne 7. 5. 2015 v Přibyslavi bylo uděleno nejvyšší hasičské ocenění – Zasloužilý hasič – panu Josefu Witzanymu, starosta Sboru dobrovolných hasičů Jílovice obdržel toto cenění za aktivní a dlouholetou činnost ve sboru.
Jak to proběhlo: Po občerstvení v hotelu Přibyslav jsme se přesunuli do budovy Hasičského musea – centrum hasičského hnutí Přibyslav. Po komentované prohlídce muzea jsme se shromáždili ve slavnostním sále. Jako každý oceněný byl i pan Witzany vyzván a usazen na čestné místo před diváky. Paní konferenciérka přečetla něco málo z jeho životopisu, hasičské činnosti a proč byl sborem navržen na nejvyšší ocenění. Po podpisu předali hlavní zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka v čele s panem Ing. Richtrem ocenění. Celý ceremoniál trval cca 2 hodiny. Následoval pietní akt – položení věnce u sochy hasiče záchranáře na nádvoří hasičského muzea a slavnostní večeře v hotelu Přibyslav.

Tříkrálová sbírka 2015

V úterý 6. ledna 2015 uspořádali mladí hasiči tříkrálovou sbírku. V době od 16:00 do 18:30 hodin čtyři skupiny dětí za doprovodu dospělých obešly celou ves. U každého baráčku, chaloupky a stavení zazpívali dvě sloky ze známé písně „My tři králové jdeme k Vám“, na vrata, dveře, schránku či plot napsali křídou K+M+B+2015, domácím věnovali měkoučký, voňavý perníček a všem popřáli pevné zdraví v novém roce.