Parkáni v Jílovicích zase bodovali!

I letos jsme Jílovickou pouť zahájili v pátek na Kuželně hasičskou zábavou pod širým nebem se strakonickou skupinou Parkán. Počasí této akci přálo a podpořilo ji tropickým večerem. Děkujeme všem návštěvníkům za bezproblémový průběh večera. (Pokračování textu…)

Pokračovat ve čteníParkáni v Jílovicích zase bodovali!

Mladí hasiči Jílovice – podzim 2015

Od nového školního roku se koná hasičský kroužek každý pátek. Místo je různé: na hřišti na návsi, na hřišti u vodárny, v přírodě, při nepříznivém počasí ve škole nebo v kulturním domě. Na kroužek dochází cca 30 dětí /v průběhu roku se děti přihlašují i odhlašují.

(Pokračování textu…)

Pokračovat ve čteníMladí hasiči Jílovice – podzim 2015

Dětská hasičská soutěž „Plamen 2014-2015“

Je to nedávno, co jsem psala článek do zpravodaje o podzimní soutěži „Plamen“ a ani jsme se nenadáli, už proběhlo její jarní kolo.

Ve čtvrtek před soutěží jsme vykůlkovali štafety, natáhli provázky, nalajnovali startovní čáry a usadili překážky ve štafetách. V pátek před soutěží jsme si s dětmi prošli a ještě naposled zkusili všechny štafety. Útok jsme cvičili týden před soutěží.
V sobotu 16.5.2015 nás ráno vytáhlo z domovů sluníčko a celý den dostal pozitivní náladu. Od osmi hodin se na hřiště začali sjíždět děti, vedoucí, rozhodčí a technická četa tvořená z členů našeho sboru. Po poradě rozhodčích a zahájení soutěže nástupem, se začalo startovat.

(Pokračování textu…)

Pokračovat ve čteníDětská hasičská soutěž „Plamen 2014-2015“

VÝZNAM VAROVNÉHO SIGNÁLU SIRÉN

Všeobecná výstraha 1

    2

Akustický tvar varovného signálu pro sirény vseobecna.mp3 (952 kB)

Varovný signál je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin. Vyhlašování může být třikrát za sebou v cca tři minutových intervalech.
(Pokračování textu…)

Pokračovat ve čteníVÝZNAM VAROVNÉHO SIGNÁLU SIRÉN